Perla kladského pomezí


Aktuality

Zde naleznete informace o aktuálním dění u nás na zámku.

Chcete-li být včas informováni o zámeckých kulturních akcích, napište tento požadavek na e-mail kultura@zameknm.cz


 

OTEVÍRACÍ DOBA V ČERVENCI A SRPNU

Vážení návštěvníci,

zámek je v období letních prázdnin otevřen denně od 9 do 17 hodin. Zpřístupněny jsou oba prohlídkové okruhy, věž Máselnice, zámecká zahrada, expozice velorexů a aktuální výstavy. 

I letos je pro hudebně nadané návštěvníky na nádvoří zámku nachystáno volně přístupné piano a pro vášnivé čtenáře veřejná miniknihovna, která byla zapůjčena Městskou knihovnou v Novém Městě nad Metují.

Od května do září můžete uspořádat PIKNIK v zámecké zahradě nebo se zúčastnit
již 5. ročníku FOTOSOUTĚŽE "Zámek okem fotografa".

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 


 

KÁJA SAUDEK - EXKLUSIVNÍ VÝSTAVA

Vážení návštěvníci,

srdečně vás zveme na výstavu "KÁJA SAUDEK - Výstava děl", která bude probíhat od 3. srpna do 30. září 2018
v zámecké Galerii Pod Žebrovkou
v rámci otevírací doby zámku. Vstupenky zakoupíte v zámecké pokladně.

Výstava představí průřez tvorbou našeho nejvýznamnějšího komiksového kreslíře Káji Saudka. 
Expozice ukáže okolo sta nejen komiksových děl, ale i obrazů, ilustrací, grafik a velkoformátových zvětšenin. Můžete se těšit i na projekci, fotografie z rodinného archivu a mnoho unikátních původních tiskovin, jako jsou novoročenky, samizdatové časopisy, obaly LP a mnoho dalšího.

Výstava je částečně prodejní. Návštěvníci si mohou zakoupit v zámeckém obchodě se suvenýry upomínkové předměty (knihy, plakáty, pohlednice a další), které se dají pořídit pouze na výstavách a ve specializovaných knihkupectvích.

Plakát
Ceník

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY S BERENIKOU SAUDKOVOU

Ve čtvrtek 6. září 2018 v 16:30 hod. se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy za účasti jeho dcery Bereniky Saudkové a kurátora výstavy Davida Goldberga.
Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace v pokladně zámku na tel. čísle 491 470 523. Rezervace jsou přijímány denně od 9:00 do 16:00 hod. Vstupné na prohlídku 150 Kč. 


ZÁMECKÁ NOC

Vážení návštěvníci,

srdečně vás zveme na Zámeckou noc s architektem Dušanem Jurkovičem, která se uskuteční v sobotu 25. srpna 2018 od 19 hodin. 

Můžete se těšit na speciální prohlídky zámku, doprovodný program na nádvoří a ochutnávky dle prvorepublikových receptů. Zámkem bude provázet „oživlý“ architekt Dušan Jurkovič. Ten návštěvníkům představí pokoje, které pro rodinu Bartoňů na začátku 20. století zařizoval. Pouze v rámci této akce bude zdarma přístupná zámecká secesní kuchyně.

Vstup na akci je zdarma, vstupné na prohlídky: základní 150 Kč, zlevněné 100 Kč. Doporučujeme rezervace prohlídek na tel. čísle 491 470 523. 

Partnerem akce je CHEErS. 


 

FESTIVAL ZÁŽITKŮ 

Vážení návštěvníci,

zámek se v letošním roce zapojil do česko-polského projektu "FESTIVAL ZÁŽITKŮ"Každou prázdninovou středu budou na zámku probíhat speciální interaktivní prohlídky exteriérů (zámecké zahrady a špýcharu)
s oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče, autora poslední přestavby zámku. 

V rámci zážitkového programu s názvem "Architektem pod vedením Dušana Jurkoviče" se seznámíte s prací architekta a budete si ji moci i sami vyzkoušet při tvorbě vlastního návrhu zámecké zahrady.
Těšit se můžete i na další úkoly. 

Časy konání: 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hod. Vstup zdarma.
Program se koná za každého počasí. Doporučujeme rezervace na tel. čísle 491 470 523.


 

VÝSTAVA PETR FICKO: "LIDÉ"

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na výstavu fotografa Petra Ficka s názvem "LIDÉ".
Výstava probíhá od 5. června do 26. srpna 2018 v arkádě zámku. 

Lidé v průběhu věků vytvořili na celém území naší planety neuvěřitelně zajímavé, jedinečné a velmi kontrastní kultury. Vystavované fotografie umožní vhled do života lidí, jejichž žebříček hodnot je postaven na jiném základě než ten náš.

Výstava je otevřena v rámci otevírací doby zámku. 

Anotace 1
Anotace 2


 

OPRAVA ZÁMECKÝCH TERAS

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás informovat o pokračování další etapy obnovy kaskádových teras v zámecké zahradě. Jedná se
o část nejvyššího úseku opěrných zdí u objektu Špýcharu, které navazují na bývalý obranný val s lipovou alejí.

Práce ani v roce 2018 výrazně nenaruší běžný návštěvní provoz.

Informace o obnově teras 2018


 

OBNOVA BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽE 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že rodina Bartoň–Dobenín a Správa zámku v termínu srpen – září 2017 uskutečnily opravu bývalé vodárenské věže v Novém Městě nad Metují. Projekt se zaměřil na 1. etapu opravy vnějšího pláště objektu této věže, která se nachází v jihovýchodní části zámeckého areálu.

Celkové náklady této 1. etapy byly bezmála 160.000,- Kč bez DPH a téměř z jedné třetiny byl projekt laskavě finančně podpořen dotací z Královéhradeckého kraje z programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje.

Informace o obnově vodárenské věže


 

ZÁMECKÝ KULTURNÍ ROK 2018 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vám představit kulturní akce, které jsme pro Vás na sezónu 2018 připravili. Kromě již tradičních událostí se můžete těšit i na několik novinek!

Každou středu v období letních prázdnin se návštěvníci mohou kromě klasických prohlídek těšit i na tzv. FESTIVAL ZÁŽITKŮ. Bude se jednat o speciální komentované prohlídky zámeckých exteriérů s oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče. 

Hlavním lákadlem v červnu a červenci bude bezesporu i výstava České korunovační klenoty na dosah, na které budou k vidění repliky českých korunovačních klenotů a také expozice věnovaná postavě Karla IV. 

Další novinkou bude Food Art Festival, který potěší především milovníky dobrého jídla. Tato akce opanuje zámecký areál poslední květnovou sobotu.

I v nadcházející sezóně 2018 se těšíme na viděnou!

Přehled akcí 2018

Kontakt

Rezervace prohlídek (pokladna)
Zámek Nové Mesto nad Metují
Tel: +420 491 470 523
E-mail: pokladna@zameknm.cz

Kulturní akce, svatební obřady
Bc. Markéta Tomanová
E-mail: kultura@zameknm.cz

Správce zámku
Ondřej Daněk, DiS
E-mail: zamek@zameknm.cz

Rychlý vzkaz
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Kde nás najdete

Mapa