Perla kladského pomezí

 

Aktuality

Zde naleznete informace o aktuálním dění u nás na zámku.

Chcete-li být včas informováni o zámeckých kulturních akcích, napište tento požadavek na e-mail kultura@zameknm.cz


VÁNOCE NA ZÁMKU

Vážení přátelé,

advent a čas Vánoc je především o udržování zvyků, setkávání a konání dobrých skutků. Proto i letos pořádáme Adventní benefiční koncert a výtěžek věnujeme na pomoc místnímu středisku sociálních služeb Oáza. V jeho rámci budou také oficiálně vyhlášeni a oceněni nejlepší fotografové novoměstského zámku ze zámecké fotosoutěže 2019. Vánoční atmosféru navodí nejen hudební program, ale i punč, jehož koupí také podpoříte dobrou věc.

Druhý adventní víkend vás čeká oblíbená prodejní výstava Vánoce s květinou s tématem „Vyšla hvězda nad Betlémem“. V tomto čase bude na zámeckém nádvoří také probíhat prodej vánočních stromečků.

Čekání na Vánoce si dále můžete zpříjemnit prohlídkou slavnostně vyzdobených interiérů, zajímavým povídáním o historii a tradicích zámeckých Vánoc nebo načerpáním inspirace na cukroví z kuchařky paní Marie Bartoňové z Dobenína.

Podrobnější informace naleznete níže na plakátech.

Adventní benefiční koncert

Vánoce s květinou

Prodej vánočních stromků

Zámecké prohlídky 6.-8. 12. 2019

Zámecké prohlídky 27. a 28.12. 2019

        

OPRAVA ZÁMECKÝCH TERAS

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás informovat, že rodina Bartoň-Dobenín a Správa zámku v termínu červen - listopad 2019 uskutečnily další etapu obnovy kaskádových teras v zámecké zahradě. Jednalo se o část nejvyššího úseku opěrných zdí u objektu Špýcharu, které navazují na bývalý obranný val s lipovou alejí.

Celkové náklady této etapy byly bezmála 680.000,- Kč bez DPH a většina nákladů byla hrazena s pomocí dotace z Ministerstva kultury z Programu záchrany architektonického dědictví.

Informace o obnově teras 2019

  


 

OBNOVA BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽE 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že rodina Bartoň–Dobenín a Správa zámku v termínu srpen – září 2017 uskutečnily opravu bývalé vodárenské věže v Novém Městě nad Metují. Projekt se zaměřil na 1. etapu opravy vnějšího pláště objektu této věže, která se nachází v jihovýchodní části zámeckého areálu.

Celkové náklady této 1. etapy byly bezmála 160.000,- Kč bez DPH a téměř z jedné třetiny byl projekt laskavě finančně podpořen dotací z Královéhradeckého kraje z programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje.

Informace o obnově vodárenské věže

 

Kontakt

Rezervace prohlídek (pokladna)
Zámek Nové Mesto nad Metují
Tel: +420 491 470 523
E-mail: pokladna@zameknm.cz

Kulturní akce, svatební obřady
Mgr., Bc. Zuzana Myška Vodehnalová
E-mail: kultura@zameknm.cz

Správce zámku
Ondřej Daněk, DiS
E-mail: zamek@zameknm.cz

Rychlý vzkaz
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Kde nás najdete

Mapa