Perla kladského pomezí


Aktuality

Zde naleznete informace o aktuálním dění u nás na zámku.

Chcete-li být včas informováni o zámeckých kulturních akcích, napište tento požadavek na e-mail kultura@zameknm.cz

OTEVÍRACÍ DOBA V ČERVNU

Vážení návštěvníci,

zámek je v červnu otevřen od úterý do neděle od 9 do 16 hodin. Zpřístupněn je okruh "Zámecké interiéry". 

2. prohlídkový okruh s názvem "Od půdy po sklep" je pro návštěvníky otevřen pouze o víkendech. 

Zámeckou zahradu můžete navštívit denně, tj. včetně pondělí. 

I letos je pro hudebně nadané návštěvníky na nádvoří zámku nachystáno volně přístupné piano a pro vášnivé čtenáře veřejná miniknihovna, která byla zapůjčena Městskou knihovnou v Novém Městě nad Metují.

Od května do září můžete uspořádat piknik v zámecké zahradě nebo se zúčastnit již 5. ročníku fotosoutěže "Zámek okem fotografa".

Těšíme se na Vaši návštěvu!

ČESKÉ KORUNOVAČNÍ KLENOTY NA DOSAH

Vážení návštěvníci,

již nyní Vás srdečně zveme na unikátní výstavu "ČESKÉ KORUNOVAČNÍ KLENOTY NA DOSAH", která bude probíhat od 1. června do 29. července 2018 v zámecké Galerii Pod Žebrovkou. 

Výstava představí mistrovské repliky českých korunovačních klenotů. Velká část expozice je věnována našemu nejvýznamnějšímu panovníkovi a jedné z nejdůležitějších postav české a evropské historie - Karlu IV. Důraz je kladen především na jeho život a rozsáhlou zakladatelskou činnost. 

Rezervace skupin na tel. čísle: 605 972 588.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu. 

Plakát
Tisková zpráva

Výstava je finančně podpořena dotací z programu Podpora kulturních aktivit Královéhradeckého kraje a dotací z rozpočtu města Nové Město nad Metují.

VÝSTAVA PETR FICKO: "LIDÉ"

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na výstavu fotografa Petra Ficka s názvem "LIDÉ". Probíhat bude v termínu 5. června - 26. srpna 2018 v arkádě zámku. 

Lidé v průběhu věků vytvořili na celém území naší planety neuvěřitelně zajímavé, jedinečné a velmi kontrastní kultury. Vystavované fotografie umožní vhled do života lidí, jejichž žebříček hodnot je postaven na jiném základě než ten náš.

Výstava bude otevřena v rámci otevírací doby zámku. 

Anotace 1
Anotace 2

U NÁS NA ZÁMKU 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na již 5. ročník tradičního rodinného minifestivalu "U nás na zámku", který opanuje zámecký areál v sobotu 30. června 2018. 

Těšit se můžete na různá hudební vystoupení, divadelní představení, hry, soutěže, řemeslné trhy, přehlídku veteránů či dražbu piknikových košů. 

Večer se zámecké nádvoří přemění v letní kino s promítáním rodinné komedie "Ať žijí duchové". 

Novinkou letošního ročníku je možnost přespání ve skautském táboře v zámecké zahradě. 

Plakát 
Upozornění

OPRAVA ZÁMECKÝCH TERAS

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás informovat o pokračování další etapy obnovy kaskádových teras v zámecké zahradě. Jedná se o část nejvyššího úseku opěrných zdí u objektu Špýcharu, které navazují na bývalý obranný val s lipovou alejí.

Práce ani v roce 2018 výrazně nenaruší běžný návštěvní provoz.

Informace o obnově teras 2018

OBNOVA BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽE 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že rodina Bartoň–Dobenín a Správa zámku v termínu srpen – září 2017 uskutečnily opravu bývalé vodárenské věže v Novém Městě nad Metují. Projekt se zaměřil na 1. etapu opravy vnějšího pláště objektu této věže, která se nachází v jihovýchodní části zámeckého areálu.

Celkové náklady této 1. etapy byly bezmála 160.000,- Kč bez DPH a téměř z jedné třetiny byl projekt laskavě finančně podpořen dotací z Královéhradeckého kraje z programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje.

Informace o obnově vodárenské věže

ZÁMECKÝ KULTURNÍ ROK 2018 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vám představit kulturní akce, které jsme pro Vás na sezónu 2018 připravili. Kromě již tradičních událostí se můžete těšit i na několik novinek!

Každou středu v období letních prázdnin se návštěvníci mohou kromě klasických prohlídek těšit i na tzv. FESTIVAL ZÁŽITKŮ. Bude se jednat o speciální komentované prohlídky zámeckých exteriérů s oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče. 

Hlavním lákadlem v červnu a červenci bude bezesporu i výstava České korunovační klenoty na dosah, na které budou k vidění repliky českých korunovačních klenotů a také expozice věnovaná postavě Karla IV. 

Další novinkou bude Food Art Festival, který potěší především milovníky dobrého jídla. Tato akce opanuje zámecký areál poslední květnovou sobotu.

I v nadcházející sezóně 2018 se těšíme na viděnou!

Přehled akcí 2018

Kontakt

Rezervace prohlídek (pokladna)
Zámek Nové Mesto nad Metují
Tel: +420 491 470 523
E-mail: pokladna@zameknm.cz

Kulturní akce, svatební obřady
Bc. Markéta Tomanová
E-mail: kultura@zameknm.cz

Správce zámku
Ondřej Daněk, DiS
E-mail: zamek@zameknm.cz

Rychlý vzkaz
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Kde nás najdete

Mapa