Perla kladského pomezí

Aktuality

Zde naleznete informace o aktuálním dění u nás na zámku.

Chcete-li být včas informováni o zámeckých kulturních akcích, napište tento požadavek na e-mail kultura@zameknm.cz

FOTOGRAFIE 2020

Výstavu fotografií od autorů z náchodského regionu naleznete v přízemí prosklených zámeckých arkád u nádvoří a v Galerii Pod Žebrovkou. Součástí výstavy je tradičně také soutěž, ve které i Váš hlas může rozhodnout o výsledku letošního ročníku. Výstava je přístupná zdarma, v září denně kromě pondělí od 9:00 do 16:00 hodin a v říjnu o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.

 Plakát FOTOGRAFIE 

PŮVABNÉ IMPULSY

Galerii Za Pokladnou si můžete od 1. září do 14. října prohlédnout výstavu Miloše Vojíře, která nese poetický název Půvabné impulsy. Těžištěm fotografovy tvorby jsou akty. Autor se však také přeneseně zabývá abstraktní fotografií, užitou grafikou a je čestným členem Volného sdružení východočeských fotografů. Výstava je přístupná zdarma, v září denně kromě pondělí od 9:00 do 16:00 hodin a v říjnu o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.

Plakát PŮVABNÉ IMPULSY

  


 Sv. Václav - otevření zámku

SVÁTEČNÍ OTEVŘENÍ ZÁMKU NA SV. VÁCLAVA

V Den české státnosti, v pondělí 28. září 2020, vás srdečně zveme na prohlídky zámku.

Budou se konat v 10:00, 12:00, 13:30 a 15:00 hodin.

Plakát PROHLÍDKY 28. ZÁŘÍ 2020

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ "ZÁMEK OKEM FOTOGRAFA"

Vážení přátelé, 

i v letošním roce vyhlašujeme pravidelnou zámeckou fotosoutěž. 7. ročník bude probíhat do 30. 9. 2020. My se budeme těšit na Vaše  díla a vy se můžete těšit na zajímavé ceny.Více informací o fotosoutěži nalezenete na našich webových stránkách v sekci "Galerie" nebo na přiloženém plakátě. 

Plakát k fotosoutěži

Noc literatury

NOC LITERATURY 2020

Knihovna v Novém Městě nad Metují se letos opět připojila k celostátní akci na podporu současné evropské literatury s názvem Noc literatury.

Uskuteční se ve středu 7. října 2020. Sraz je v 18 hodin před novoměstským zámkem.

Více informací naleznete na přiloženém plakátu.

Plakát NOC LITERATURY 2020

ZÁMECKÝ KULTURNÍ ROK 2020

Vážení přátelé,

přinášíme vám přehled zámeckých akcí na letošní rok. Vzhledem k dalšímu vývoji epidemiologické situace se může finální podoba tohoto kulturního přehledu lišit.

Sledujte proto nadále naše informační kanály, kde vám budou k dispozici aktuální informace.

Děkujeme za pochopení.

Kulturní program 2020

  

OPRAVA ZÁMECKÝCH TERAS

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás informovat, že rodina Bartoň-Dobenín a Správa zámku v termínu červen - listopad 2019 uskutečnily další etapu obnovy kaskádových teras v zámecké zahradě. Jednalo se o část nejvyššího úseku opěrných zdí u objektu Špýcharu, které navazují na bývalý obranný val s lipovou alejí.

Celkové náklady této etapy byly bezmála 680.000,- Kč bez DPH a většina nákladů byla hrazena s pomocí dotace z Ministerstva kultury z Programu záchrany architektonického dědictví.

Informace o obnově teras 2019

OPRAVA BUDOVY BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽE

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že rodina Bartoň–Dobenín a Správa zámku v termínu srpen – září 2017 uskutečnily opravu bývalé vodárenské věže v Novém Městě nad Metují. Projekt se zaměřil na 1. etapu opravy vnějšího pláště objektu této věže, která se nachází v jihovýchodní části zámeckého areálu.

Celkové náklady této 1. etapy byly bezmála 160.000,- Kč bez DPH a téměř z jedné třetiny byl projekt laskavě finančně podpořen dotací z Královéhradeckého kraje z programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje.

Informace o obnově vodárenské věže

        

  

 

 

 

Kontakt

Rezervace prohlídek (pokladna)
Zámek Nové Mesto nad Metují
Tel: +420 491 470 523
E-mail: pokladna@zameknm.cz

Kulturní akce, svatební obřady
Anna Knapová
E-mail: kultura@zameknm.cz

Správce zámku
Ondřej Daněk, DiS
E-mail: zamek@zameknm.cz

Rychlý vzkaz
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Kde nás najdete

Mapa