Perla kladského pomezí

 

 

Aktuality

Zde naleznete informace o aktuálním dění u nás na zámku.

Chcete-li být včas informováni o zámeckých kulturních akcích, napište tento požadavek na e-mail kultura@zameknm.cz

KRÁSA PERNÍKŮ

Přijďte si na zámek prohlédnout, ochutnat a zakoupit vynikající a půvabné perníčky paní PhDr. Dany Holmanové, držitelky certifikátu "Nositel tradice".

Autorka perníčků vám představí tuto klasickou českou pochoutku nejen jako tradiční cukrovinku, ale především jako umělecké řemeslo.

Každé úterý v červenci na nádvoří zámku.

Plakát k akci

PŘÍRODA A ŽIVOT KOLEM NÁS

V prosklených arkádách na zámeckém nádvoří aktuálně probíhá výstava Blanky Horákové, která je nejen autorkou některých vystavovaných děl, ale také i kurátorkou výstavy. Na té si můžete prohlédnout rozmanitou škálu děl jak po stránce autorské, tak v oblasti uměleckých disciplín. Naleznete zde díla, která jsou inspirovaná například tvorbou Édourda Maneta či Marcem Chagallem. Prodejní výstava je přístupná zdarma během letních prázdnin od  1. července do 31. srpna v rámci otevírací doby zámku.

Plakát k výstavě

ARCHITEKTEM S JURKOVIČEM

Vážení přátelé,

zveme vás na již třetí ročník oblíbených letních interaktivních prohlídek, kterými vás osobně provede mistr prvorepublikových architektů Dušan Jurkovič. V rámci prohlídek se dozvíte o jedinečném fenoménu folklorní secese, navrhnete si zámeckou zahradu, naučíte se poznávat stavební materiály, nářadí a nahlédnete do netradičních míst areálu zámku.

Plakát a další informace k prohlídkám

VÝSTAVA KAKTUSŮ, SUKULENTŮ, ACHIMENESŮ, MASOŽRAVÝCH A DALŠÍCH ROSTLIN

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme na pravidelnou každoroční výstavu cizokrajných rostlin, které si budete moci v zámeckých arkádách nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Více informací o konané události naleznete v přiloženém plakátu.

Plakát a další informace k výstavě

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ "ZÁMEK OKEM FOTOGRAFA"

Vážení přátelé, 

i v letošním roce vyhlašujeme pravidelnou zámeckou fotosoutěž. 7. ročník bude probíhat do 30. 9. 2020. My se budeme těšit na Vaše  díla a vy se můžete těšit na zajímavé ceny.Více informací o fotosoutěži nalezenete na našich webových stránkách v sekci "Galerie" nebo na přiloženém plakátě. 

Plakát k fotosoutěži

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ "MŮJ SVĚT"

Vážení přátelé, 

dne 16. června 2020 bude slavnostně zahájena výstava výtvarníka Stanislava Voksy, jehož soubor fotografií s názvem "Můj svět" zahají také provoz nově otevřené galerie Za Pokladnou. Výstava bude návštěvníkům zámku zpříjemňovat zde strávený čas a čekání na prohlídky do 14. července 2020

Plakát k výstavě

LEPIDLO-NŮŽKY-PAPÍR

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme na výstavu papírových modelů, která bude pro veřejnost zpřístupněna v rámci otevírací doby zámku od 2. června do 31. srpna 2020 v Galerii Pod Žebrovkou. Výstava je určena pro dětské i dospělé návštěvníky, kteří si mohou prohlédnout to nejlepší z výběru tvorby českých i zahraničních modelářů. Najdete zde modely známých památek, technických strojů, zvířátek nebo třeba proslulé dětské vystřihovánky novoměstského rodáka Vladimíra Rocmana.

Plakát k výstavě

ZÁMECKÝ KULTURNÍ ROK 2020

Vážení přátelé,

přinášíme vám přehled zámeckých akcí na letošní rok. Vzhledem k dalšímu vývoji epidemiologické situace se může finální podoba tohoto kulturního přehledu lišit.

Sledujte proto nadále naše informační kanály, kde vám budou k dispozici aktuální informace.

Děkujeme za pochopení.

Kulturní program 2020

OPRAVA ZÁMECKÝCH TERAS

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás informovat, že rodina Bartoň-Dobenín a Správa zámku v termínu červen - listopad 2019 uskutečnily další etapu obnovy kaskádových teras v zámecké zahradě. Jednalo se o část nejvyššího úseku opěrných zdí u objektu Špýcharu, které navazují na bývalý obranný val s lipovou alejí.

Celkové náklady této etapy byly bezmála 680.000,- Kč bez DPH a většina nákladů byla hrazena s pomocí dotace z Ministerstva kultury z Programu záchrany architektonického dědictví.

Informace o obnově teras 2019

OPRAVA BUDOVY BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽE

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat, že rodina Bartoň–Dobenín a Správa zámku v termínu srpen – září 2017 uskutečnily opravu bývalé vodárenské věže v Novém Městě nad Metují. Projekt se zaměřil na 1. etapu opravy vnějšího pláště objektu této věže, která se nachází v jihovýchodní části zámeckého areálu.

Celkové náklady této 1. etapy byly bezmála 160.000,- Kč bez DPH a téměř z jedné třetiny byl projekt laskavě finančně podpořen dotací z Královéhradeckého kraje z programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje.

Informace o obnově vodárenské věže

        

  

 

 

 

Kontakt

Rezervace prohlídek (pokladna)
Zámek Nové Mesto nad Metují
Tel: +420 491 470 523
E-mail: pokladna@zameknm.cz

Kulturní akce, svatební obřady
Mgr., Bc. Zuzana Myška Vodehnalová
E-mail: kultura@zameknm.cz

Správce zámku
Ondřej Daněk, DiS
E-mail: zamek@zameknm.cz

Rychlý vzkaz
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Kde nás najdete

Mapa